Medžiu kūrenamos vidinės bei išorinės krosnelės kubilams

Mūsų gaminamos krosnelės tiks bet kokiam kubilo vandeniui pašildyti. Tačiau, kaip matote, yra nemažai galimų pasirinkimų.  Vidinės krosnelės yra lengviau pajungiamos bei jos yra dažniausiai naudojamos kubilų vandeniui pašildyti. Iš kitos pusės, turint išorinę krosnelę, kubile lieka daugiau vietos, nes, kaip žinome, vidinė krosnelė užima tam tikrą vietą kubile, kuri yra apytikriai lygi 2 žmonių užimamam tūriui. Visos krosnelės yra parduodamos su visais reikalingais pajungimais bei kaminais.  Galime pasiūlyti nerūdijančio plieno (430 arba 316 markės) arba aliuminio krosneles. Reikia įsidėmėti, kad naudojant įvairius vandens chemikalus arba druskas, reikalinga turėti krosneles pagamintas iš 316 plieno markės.

Panardinamos (vidinės) ar išorinės krosnelės. Kaip pasirinkti?

Mūsų siūlomose krosnelėse vanduo cirkuliuoja gravitacijos pagrindu (šiltas vanduo kyla į viršų, tuo tarpu šaltas leidžiasi žemys), todėl krosnelėse nereikalingas vandens siurblys. Turbūt pagrindinis privalumas turėti išorinę krosnelę yra papildoma vieta kubile. Kaip pavyzdį galime panagrinėti 180 cm kubilą su vidine krosnele. Šiame kubile tilptų apie 6-8 žmonės, o prijungus išorinę krosnelę, turėtumėme papildomos vietos dar 2 asmenims. Vidinės krosnelės privalumas yra tai, kad vanduo kubile yra pašildomas greičiau. Gana dažnas klausimas, per kiek laiko pašyla vanduo kubile. Atsakymas visada būna apie 2 – 3 valandos. Aišku tai labai priklauso nuo kubilo konstrukcijos. Ar kubilas yra įrengta šilumos izoliacija ar ne, kokią turime lauko temperatūrą ir t.t. Reikia atsiminti, kad su vidinėmis krosnelėmis vanduo pašyla greičiau lyginant su išorinėmis.  Reikia būtinai įsidėmėti, kad esant neigiamai oro temperatūrai bei esant tikimybei vandeniui krosnelėje užšalti, reikia jį būtinai išleisti per specialiai tam įrengta angą krosnelėje.

Kokiu būdu krosnelės yra prijungiamos prie kubilo?

Išorinė medžiu kūrenama kubilo krosnelė yra pajungiama naudojant 2 40 mm skersmens žarnas. Kubile yra įrengiami 2 kranai, prie kurių yra pajungiamos žarnos, kurios jungiasi į krosnelės 2 jungtis. Kiekviena krosnelė turi 2 metrų kaminą su kepurėle.

Krosnelės pajungimas:

  1. Krosnelė turi stovėti ant horizontalaus paviršiaus. Ji turi būti stabiliai pastatyta.
  2. Krosnelė turi stovėti maždaug 15 cm žemiau kubilo viršaus. Tai užtikrina reikalingą vandens cirkuliaciją.
  3. Išorinės krosnelės žarnų pajungimo skersmuo daugeliu atveju yra 40 mm. Panašaus skersmens pajungimas yra įrengiamas kubile, kad žarna sėkmingai susijungtų.

Žiemą, esant vandens užšalimo rizikai, vanduo turi būti išleistas tiek iš krosnelės, tiek iš kubilo. Užšaldamas vanduo plečia savo užimamą tūrį bei gali negrįžtamai pažeisti krosnelės arba kubilo konstrukciją.

 

Susisiekime!
close slider